Yıllarca Ayrılmayan TikTak, Yeni Bir Parçayla Karşımızda

12.8.2023

Yakın zamanda “Ziyan” isimli yeni teklilerini ve bu teklinin video klibini yayınlayan grup TikTak’ı, Erkin Peprek’le konuştuk.

Garaj: İstanbullular sizi belki sadece müzikle değil de Bağdat Caddesi üzerinde işlettiğiniz çok keyifli Babbo isimli pizza bar ile de tanıyorlar. TikTak’la müzik yapıyorsunuz ve klipleri de sizin yönettiğinizi biliyoruz, başka bilmediğimiz yönleriniz neler ve hangisi önce geliyor, müzik mi yemek mi? 🙂

Erkin Peprek: Türkiye'de sadece müzik yaparak geçinmek çok zor. Bunu 20'li yaşlarda idrak etmiştik zaten. Herkes kendi işleriyle uğraşmaya devam etti müziğin dışında. Babbo son 11 yıldır var ve yemek, müzik ve işletme anlamında keyif verici. Ama müzik yapmaya devam 😎  


Garaj: İnternet arşivlerini taradığımız kadarıyla TikTak’ın kökleri 2000’ler ortasına kadar gidiyor. TikTak’ı bilmeyenler için tarihiyle birlikte kısaca tanıtır mısınız?

Erkin Peprek: Tiktak'ın kökleri aslında 90’ların sonuna dayanıyor. 99'da Captain Hook'ta cuma akşamları Mor ve Ötesi’nin önünde çalardık. 2001 krizi sırasında Universal Müzik ile anlaşmışken kriz sebebiyle albüm iptal oldu. Hakan Kurşun, Pb Müzik ile ilk albümümüzü CD ve kaset olarak yayınladı 2004 yılında. İkinci albüm ise sadece Myspace'ten yayınlandı. Derken 2018 yılında Rakun Müzik ile yeni yayın serüvenleri başladı… Hala da devam etmekte.

               

Garaj: TikTak çekirdekte iki kişi ama Türk müzik dünyasından önemli isimlerin, farklı çalışmalarda katkılarını görüyoruz; Mor ve Ötesi’nden Kerem Kabadayı, çok yakın arkadaşınız olduğunu bildiğimiz yazar-müzisyen Melis Danişmend, eski EMI Türkiye genel müdürü ve MSG yönetim kurulu üyesi Hakan Kurşun… Bu birliktelikler nasıl gelişiyor?

Erkin Peprek: Biz Deniz Ilgar’la ikimiz kaldık yıllardır. Diğer eksik enstrümanları yeri geldi Deniz çaldı, yeri geldi yakın arkadaşlarımızdan rica ettik. Mesela “Sözler Sonsuz” şarkımızda Can Güngör davul çaldı sağ olsun ve harika çaldı.


Garaj: Deniz Ilgar Bodrum’da yaşıyor. Pandemide online bir konser vermişsiniz sanırım. Şimdi uzaktan müzik üretim işlerini nasıl yürütüyorsunuz?

Erkin Peprek: Evde kayıt ortamlarımız var. Birbirimize yollayarak ve bazen farklı şehirlerde stüdyoları kullanarak halledebiliyoruz.


Garaj: Biraz kişisel tatlara dönelim. Genelde gitarı elinize aldığınızda neler çalarsınız?

Erkin Peprek: Yeni bir melodi gelir mi diye tıngırdıyorum genelde.


Garaj: Yakın zamanda bizim de Garaj’dan duyurduğumuz yeni tekli “Ziyan” çıktı. Biraz parçanın hikayesini anlatır mısınız?

Erkin Peprek: “Ziyan” geçen kış ortaya çıktı. Deniz müsait değildi ve düzenlemeleri Serkan Çeliköz yaptı. Ve hemen her şeyini o çaldı ve kaydetti. Parça 14 Temmuz'da yayınlandı.

               

Garaj: Bu satırları okuyanlarla paylaşmak istediğiniz güncel haber, konser varsa duymak isteriz!

Erkin Peprek: Ziyan’ın videosu bu hafta yayınlandı. Linkten izleyebilirsiniz! Ayrıca Instagram ve Spotify'dayız.


Garaj: TikTak'a ve size çok teşekkür ediyoruz ve okuyucularımızı Ziyan'la baş başa bırakıyoruz.

Beyaz Garaj logosu
0 850 309 5501
bekci@garaj.org
Tüm hakları saklıdır Garaj Bilgi Teknolojileri 2023