KISS, 'Ölümsüz' Dijital Avatarlarıyla Artık 'Tamamen Sanal' Oldu

7.12.2023

KISS, 'ölümsüz' dijital avatarlarını tanıttı ve artık 'tamamen sanal' olmayı planlıyor.

Glam rock efsanesi KISS, uzun zamandır sürdürdüğü dünya turnesini bombayı patlatarak bitirdi (4 yıldır aynı turnedeymişler). Cuma günü New York'taki Madison Square Garden'da gerçekleştirdiği turnenin son ve veda konserinde, bu sefer gerçek son konser olabileceğinin sinyalini verdi.

Gösterinin sonunda grup, son şarkı "Rock and Roll All Nite"ı çaldıktan sonra ateş ve dumanlar içinde gözden kayboldu. Dumanlar dağıldıktan sonra ışıklar söndü ve sahnenin arkasındaki ekranda oynayan animasyonda, kamera bir gezegene doğru yaptı ve birden KISS'in yeni dijital avatarları belirdi. Ardından Paul Stanley seyirciye şöyle seslendi:

"Eeyyy KISS ordusu! Sizin sevginiz, gücünüz, bizi ölümsüz kıldı! Yeni KISS çağı şimdi başlıyor. Oh yeah!"


Olayın videosu şurada:
https://youtu.be/sLQjnVNVe3w

Başka bir videoda ise cyber punk tadında KISS avatarlarının konserini izliyoruz:

https://youtu.be/vPRUBc7r2hQ


Avatarlar konserin sonunda bir şarkı "seslendirdi" ve video sona erdiğinde KISS logosunun altında dört avatarın yer aldığı bir resimle "YENİ BİR ÇAĞ BAŞLIYOR" ifadesi belirdi.

Tabii ki bu "yeni çağ", yapay zekanın artık gerçek olduğu avatarlardan para kazanma çağı. Gösterinin arkasındaki şirket olan Pophouse Entertainment, ABBA Voyage gösterisinde bir yıldan fazla süredir genç, dijital ABBA versiyonlarıyla bunu zaten yapıyor. Yarım yüzyıldır imajını pazarlamakta ısrarcı olan KISS, böyle bir ortaklık için gayet iyi bir seçim gibi görünüyor.

https://youtu.be/iEikjzZO2N8


Pophouse yaptığı bir basın açıklamasında, KISS’in Industrial Light & Magic tarafından oluşturulan avatarları kullanarak "etkileşimli, avatar destekli" konserler düzenleyeceğini duyurdu.

Ne dersiniz? Avatarlı bir konser izlemeye gider misiniz?

Beyaz Garaj logosu
0 850 309 5501
bekci@garaj.org
Tüm hakları saklıdır Garaj Bilgi Teknolojileri 2023