Galeri: Müzik Dünyasının Hafızalara Kazınan İkonik Şapkaları

15.1.2024

Müzik Dünyasının Hafızalara Kazınan İkonik Şapkaları


1. Stevie Ray Vaughan - “The Plateau”

SRV yıllar içinde farklı şapkalar takmış olsa da onu en çok hatırladığımız “The Plateau” (Plato) adı verilen bu düz kovboy şapkası.2. Brian Johnson - “Newsboy”

Sahnede şapka denince rock dünyasında akla klasik isim tabii ki AC/DC’nin vokalisti Brian Johnson. Johnson’ın kullandığı bizim “takke” diyebileceğimiz şapkanın türü “Newsboy” (Gazeteci çocuk) olarak biliniyor.3. Slash - “Top Hat”

Rock dünyasının başka bir “Şapkasız çıkmam abi”si tabi ki Slash. Slash’in ikonikleşen fötr şapkası “Top Hat” olarak tanımlanıyor.4. Fred Durst - “Baseball Cap”

2000’lerin başında dünyayı kasıp kavuran nu metalin temsilcilerinden Limp Bizkit’in frontman’i Fred Durst, şapka ikonu denince ilk akla gelmeyenlerden olabilir. Ama biz nerede ters giyilmiş bir kırmızı beyzbol şapkası görsek onu hatırlıyoruz.5. Buckedhead - “KFC Bucket”

Aslında ayrıca bir maske galerisi yapıp Buckedhead’i orada değerlendirmek lazım ama konu kafaya takılan bir şeyler oldu mu kendisini sayamadan geçemedik. Bu kardeşimiz kafasına bir KFC kovası koymuş. Onu öyle kabul edelim.6. Chris Barron - “Chullo”

Spin Doctors’ın frontman’i Barron şapkalarıyla ünlü bir insan değil. Ancak Barron’ın 90’ların ikonik klibi “Two Princes” klibinde takmış olduğu “Chullo” tipi bere hafızalarımıza kazındı. Gereksiz ek bilgi: Bu berenin kökeni Peru.7. Jamiroquoi - “Yün Stovepipe”

Jamiroquai müzik dünyasının en meşhur şapkalı karakterlerinden biri. Onun iki boynuzlu şapkası, bu resimde gördüğünüz kürk/yün karışımı baca şapka ya da muhtelif materyellerden yapılmış kızılderili şapkaları, gördüğünüzde zihninizde Jamiroquai parçaları çalmaya başlatabilecek modelellerden bazıları.

Beyaz Garaj logosu
0 850 309 5501
bekci@garaj.org
Tüm hakları saklıdır Garaj Bilgi Teknolojileri 2023