6 Adımda Garaj’da Daha Etkili Grup İlanı Vermenin Yolu

25.11.2023

Merhaba Garaj Mobil müzikseverleri! Grup kurmak ve yönetmek gerçekten zor iş, hepimiz çok iyi biliyoruz. Keyifle müzik icra edilen bir grubun bir arada kalmaya devam edebilmesinin sırrı, ortak amaçlar uğruna bir araya gelinmesi ve saygı-sevgi çerçevesinde sorumluluk alarak üretim yapılmasıdır. Ancak hepsinden önce doğru ekip üyelerini bulabilmek gerekiyor. Yüzlerce müzik grubunun kurulmasına ve birlikte çalmasına şahitlik eden Garaj ekibi olarak, etkili grup elemanı ilanı nasıl verilir sizin için maddeler halinde özetledik.

1. Anlaşılır, net ve hedefe yönelik başlık atın

Etkili başlık, ilanlar arasında gezinirken göze ilk çarpan ve okunan kısmıdır. Bu yüzden ihtiyacınızı tam tanımlayan kısa ve öz bir başlık kullanın. Mümkünse grubun önceliğini ya da tarzını bu başlığa taşıyın. Örneğin, "Düzenli sahne alan rock grubuna vokalist arıyoruz."

2. İlgi çekici bir giriş yazın

İlanınıza bir giriş yaparak, müzikal vizyonunuzu ve grup dinamiklerinizi açıklayın. Potansiyel üyelerinize neler aradığınızı ve müziğinizin tarzını nasıl tanımladığınızı belirtin.

3. İdeal adayınızı ve beklentilerinizi tanımlayın

Aradığınız basçı ya da vokalistin özelliklerini belirtin. Örneğin, müzik türüne olan ilgi, enstrüman hakimiyeti, sahne deneyimi veya esnek çalışma saatleri gibi. Aradığınız adayın prova ya da performans konumuna yakın olması, grubun beklediği kadar çalışmalara vakit ayırabilmesi, üyenin kalıcılığı açısından önemlidir.

4. Tarz ve örnek playlist / setlist

Ne tarz çaldığınızı ilanda mutlaka paylaşın. Bunu anlatmanın en iyi yolu, örnek parça ya da grup listesi yazmak (4-5 parça yeterli olacaktır), daha da iyisi bir spotify playlist linkini ilana eklemektir.

5. Kayıtlardan ya da performanslardan örnekler koyun

Grubunuzun daha önceki çalışmalarını veya performanslarını paylaşın. Bu, başvuranların müziğinizi dinleyerek sizinle uyum sağlayıp sağlamayacaklarına dair bir fikir edinmelerine yardımcı olur.

6. Ek linkler ve bilgiler paylaşın, Garaj bildirimlerinizi açın

Son olarak, başvuranların size nasıl ulaşabileceğini belirtin. Garaj Mobil'e yeni gelen güncellemeyle Instagram, Youtube ya da Spotify hesaplarınızı profilinize girerek ilanlarda otomatik görünmesini sağlayabilirsiniz. Garaj bildirimlerini açarsanız size gelen mesajlardan anında haberdar olabilirsiniz. İlanınızı koyduğunuz anda yüzlerce kişi ilanınızı görecek ve ilgilenenler hemen size ilan üzerinden mesaj atacaklardır. Onlara hızlı şekilde Garaj üzerinden dönüş yapabilirsiniz. İlanınızı koyduğunuz anda yüzlerce kişi ilanınızı görecek ve ilgilenenler hemen size ilan üzerinden mesaj atacaklardır. Onlara hızlı şekilde Garaj üzerinden dönüş yapabilirsiniz.

Unutmayın, açık, samimi ve net bir dil kullanmak, grubun gerçek hikayesini anlatmak potansiyel üyelerin dikkatini çekecektir. Başarılar diliyoruz!

Beyaz Garaj logosu
0 850 309 5501
bekci@garaj.org
Tüm hakları saklıdır Garaj Bilgi Teknolojileri 2023